Opinie lokatorów budynku SM Budowlani we Wrocławiu przy ulicy Zaruskiego 2-8 / Zmorskiego 2 (urządzenie odkamieniające Scaletron 3/4″ zainstalowane w październiku 2015, redukcja średnicy na instalacji 90 mm na 20 mm).

  • “Informuję, że moja instalacja wodna oraz ciśnienie wody jest prawidłowe. Po przegotowaniu wody wystepuje brak kamienia osadowego – jest tylko minimalny biały osad łatwo zmywalny i dający się lekko zmywać.”
  • “Informuję, że ciśnienie w instalacji wodnej mam właściwe. Moja żona zauważyła, że przy wodzie używanej do napełniania żelazka brak kamienia kotłowego. Przy podlewaniu kwiatków wodą zimną brak wykwitów węglanów i innych osadów. Przy używaniu czajnika elektrycznego widoczne tylko ślady białego osadu. Brak osadu wewnątrz czajnika. W urządzeniach łazienki nie ma problemu z czyszczeniem perlatorów czy filtrów pralki. W zbiorniku toalety brak osadu i kamienia w toalecie.
  • “Oświadczam, że niżej podpisani w swoich mieszkaniach nie mają problemu z ciśnieniem wody ciepłej i zimnej. Instalacja w mieszkaniu wymieniona na nową we własnym zakresie działa bez zarzutu.
  • “Informuję, że instalacja wodna w moim mieszkaniu funkcjonuje od początku istnienia bloku. Ciśnienie wody w kranach jest dobre. Nie ma widocznego kamienia. Herbatę gotujemy w czajniku, czasami widoczny jest biały osad. W obecnym czasie nie mam problemu z wodą podczas prasowania.”
  • “Informuję, że obecnie mam wymienioną instalację wodną i nie wnoszę żadnych uwag co do ciśnienia wody w kranach. Nadmieniam również, że na dnie czajnika nie osadza się kamień. W poprzednich latach używaliśmy filtra do wody, a następnie dopiero ją gotowaliśmy. Obecnie wlewamy wodę prostę z kranu i bezpośrednio gotujemy. Nie mam uwag.”
  • “Oświadczam, iż mój lokal posiada instalację wodną założoną na przełomie lat 1989/1990, działającą do tej pory. Po 25 latach eksploatacji instalacja wodna powinna być wymieniona na nową, gdyż zarosła kamieniem kotłowym i stała się mniej funkcjonalna. Moja sytuacja finansowa nie pozwoliła na rozpoczęcie remontu kuchni, ubikacji i łazienki. Dzięki decyzji Zarządu SM Budowlani o zakupie urządzenia odkamieniającego mogłem zrezygnowac z wymiany instalacji wodnej, gdyż w krótkim czasie udrożniła się i jest teraz sprawna. W łazience na kontakcie wanny z kafelkami ściennymi tworzył się kamień, który trzeba było usuwać chemią. Obecnie jest czysto i nie tworzą się złogi kamienia. Na bateriach i wylewkach oraz słuchawce prysznica brak osadzania kamienia. W poprzednich latach byłem wielokrotnie zmuszony wymieniać czajniki z powodu zarośnięcia kamieniem, teraz używamy zwykłego czajnika ogrzewanego gazem – czajnik jest wolny od kamienia. Dziękuję Zarządowi SM Budowlani za podjęcie decyzji o zakupie urządzenia odkamieniającego.”